ארגון הנכים בישראל המיוחד
צור קשרדלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked

ועדת שרים לענייני חקיקה חניית נכים

ועדת השרים לחקיקה אישרה: שעות החנייה לנכים לא יוגבלו
ח"כ מטלון : "יכול מאוד להיות שדבריי יגרמו לתדהמה,
אך ברצוני לבשר שישנם נכים הפעילים גם אחרי חמש בערב ואף יוצאים לעתים לבלות"

השדרן גבי גזית הכריז על מאבק נגד הגבלת שעות בחניות נכים וארגון אהב"ה צידד וחיזק את ידיו ופרסם כאן
גם דבריו כפי שהובאו בשידור ראה כאן

והנה אנחנו מתבשרים כי ח"כ מטלון לקח את הנושא לידיו ובקרוב מועצות מקומיות לא יוכלו עוד להגביל חניית נכים בתמרורים לשעות מסוימות בלבד? ועדת השרים לחקיקה הצביעה היום (ראשון 230/05/10) בעד הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה, שתאסור על הגבלת שעות החנייה בתמרור המתיר חנייה לנכים בהגבלת שעות חניה לנכים. הצעת חוק ביזמתו של ח"כ משה מטלון מישראל ביתנו.

הצעת החוק צריכה למנוע את המצב שבו נכים אינם מסוגלים פעמים רבות למצוא חנייה לרכבם בשעות הערב המאוחרות ובסופי שבוע. זאת, ומכיוון שהתמרור חניית נכה מגביל את חנייתם שם לשעות מוגדרות.

ח"כ מטלון התבטא ואמר כי "יכול מאוד להיות שדבריי יגרמו לתדהמה, אך ברצוני לבשר שישנם נכים הפעילים גם לאחר השעה חמש בערב ואף יוצאים לעתים לבלות בסופי השבוע. המצב הנוכחי הוא אבסורד לחלוטין. דואגים למקום חנייה לנכים רק בשעות היום, ומפקירים אותם בשעות הלילה. נכה הוא נכה בכל היממה ובכל ימות השבוע. בטוחני שהצעת החוק תתקן את העוול הנגרם לנכים מדי יום, וזמן חנייתם לא יוגבל".

נושא החניה נתן את אותותיו באחרונה בעימות בין ארגוני הנכים לעיריית תל אביב. עשרות נכים וארגון אהב"ה הצטרף אליהם שהפגינו נגד העירייה במחאה על דוחות שניתנו לכלי רכב של נכים, בניגוד לחוק לטענתם ראה כתבה באתר
 
 

עבור לתוכן העמוד