ארגון הנכים בישראל המיוחד
צור קשרדלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked

"בושה שדמות כמוך עומדת בראש בית ספר"

"בושה שדמות כמוך עומדת בראש בית ספר".כך כתבה אמה של תלמידה משותקת לליאור גולני, מנהלת בית הספר זלמן ארן בתל אביב , שלטענתה הקשתה בעקביות על השתלבות בתה הנכה בחיי בית הספר. האם טוענת כי לבתה נגרמו נזקים רגשיים בשל היחס האטום לו זכתה במוסד"

ארגון אהב"ה רואה בחומרה תלונות מסוג אלו, על יחס הממסד.
ישנם החוששים מאוד מתגובה מתנכרת של המערכת, אנו מעודדים את האם הזאת ופונים לכולכם לא לחשוש !!!!

במשך חמש השנים האחרונות מרותקת תלמידה בבית הספר ארן בצפון תל אביב לכסא גלגלים. בשבוע שעבר, עם סיום לימודיה במוסד החינוכי, החליטה אמה לשבור שתיקה ולסגור חשבון עם המנהלת, ליאור גולני, שלטענתה הפגינה אטימות למצב בתה, והקשתה עליה במשך כל שהותה במוסד. "אני חשה בושה וצער שדמות חינוכית כמוך עומדת בראש בית ספר", כתבה למנהלת.
 
בשנת 2004 היתה משפחת הילדה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית. האב נהרג, בני המשפחה האחרים נפצעו והילדה הפכה משותקת מהחזה ומטה. כעת היא מועמדת לעבור לבית הספר אליאנס, ואמה החליטה לכתוב למנהלת מכתב נוקב בו היא מעלה את טענותיה נגד המנהלת.
 
האם מתארת במכתבה יחס קר מצד גולני, שלטענתה לא עשתה כמעט מאום בשביל להקל על סבלה של הבת. "כבר מתחילת הדרך כל מהלך שנעשה לווה בהרבה עוגמת נפש, מאמצים ומלחמות גם על הדברים הפשוטים והמובנים מאליהם. ביניהם, מתן האפשרות לבת שלי ללמוד בכיתה בקומת הכניסה, דבר כל כך מובן ובסיסי לילדה שאך יצאה מכמעט שנה של אשפוז בבית חולים ויושבת בכסא גלגלים", כתבה האם.

 

 

"לא תכננתי את העיר העתיקה בירושלים" 

מבחינת האם, היחס המשפיל הגיעו לשיאו כאשר בתה לא השתתפה במסיבת הסיום, אותה הוחלט לערוך בעיר העתיקה בירושלים. "פניתי אלייך לפני כשבוע על מנת לברר איתך אפשרות לשרטוט מסלול נגיש לבתי, על מנת שתוכל להשתתף במסיבת הסיום, אך את הצעת שהיא תגיע רק לחלק הקצר והאחרון של מסיבת הסיום", כתבה האם.
 
"הדבר פגע בה וגרם לה לוותר לחלוטין על ההשתתפות במסיבה. תגובתך לעניין הסתכמה במשפט 'טוב מה את רוצה, אני לא תכננתי את העיר העתיקה'".
 
בסיום מכתבה כותבת האם: "גברתי המנהלת, אני בטוחה שאת חשה הקלה רבה עם סיום לימודיה של בתי בבית ספרך. תוכלי להמשיך ולהטיף את דרכך החינוכית
מבלי שתצטרכי ליישמה. כל שאוכל להגיד לך הוא שאני חשה בושה וצער שדמות חינוכית כמוך עומדת בראש בית הספר. חבל שאת הדוגמא החינוכית עמה ימשיכו התלמידים את דרכם".
תגובות

המנהלת גולני ביקשה להגיב באמצעות משרד החינוך , משם נמסר: "בבדיקה ראשונית שנערכה טוענת המנהלת כי במשך חמש השנים האחרונות, מאז אירעה הטרגדיה, עשתה ככל שיכלה על מנת להקל על התלמידה ולהתאים עבורה את סביבת הלימוד, כך שתהיה נגישה ומותאמת למגבלותיה".
 
"עוד אומרת המנהלת כי האם לא התלוננה בעבר, שכן תמיד נמצאו האיזונים המתאימים שאפשרו לתלמידה להשתתף במרביתן המכריע של הפעילויות".
 
"במהלך השבועיים האחרונים, מאז פנתה האם, עשתה מנהלת בית הספר ניסיונות רבים להגיע איתה לתוואי מוסכם על הציר שנקבע שיאפשר את השתתפות התלמידה, אך ללא הועיל".
 
"לאורך השנים נעשו מאמצים כנים ואמיתיים במטרה לעזור לתלמידה. מכתב ההכפשה כנגדה מהווה סטירת לחי בלתי מובנת למאמצים ולפעילויות, שרק בשל צנעת הפרט אין ביכולתה לפרט".
 
מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בעקבות פניה דחופה של מנהלת בית הספר למינהל החינוך סופק לבית הספר מעלון, ולאחר ניסיון שימוש במעלון הוחלט על ידי האם והתלמידה שלא להיעזר בו".
 
"כמו כן, הוכשר מסלול הנגשה מהמפלס העליון של בית הספר למפלס בו נמצאים אולם הספורט חדר האומנות והספרייה".
 
"נציין כי במהלך השנים לא נעשתה כל פנייה של האם להנהלת בית הספר או לעירייה בטענה הקשורה לנגישות המבנה. בנושא מסיבת הסיום - התקבלה החלטה משותפת עם הנהגת ההורים כבר בחודש דצמבר על אופי הטיול- שאתריו מונגשים, ופנייתה של האם נעשתה רק בסוף שנת הלימודים".
 
 
כל הזכויות שמורות לכתבת מירב שלמה-מלמד ולYNET


 

עבור לתוכן העמוד