ארגון הנכים בישראל המיוחד
צור קשרדלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked

קוראים לי קרין גואטה ואני בת 16 , אין לי רגל אחת

8/12/2008

בס"ד

 

שלום
קוראים לי קרין גואטה ואני בת 16, אני גרה בכרמיאל, לומדת בבית ספר, מבלה עם חברות בשעות הפנאי ואוהבת בעלי חיים. בנוסף אין לי רגל אחת.

כשהייתי בת שנה חליתי בסרטן העצמות ובעקבות המחלה הרופאים נאלצו לקטוע את הרגל שלי וגם הכליה שלי נפגעה קשה בעקבות הטיפולים.
אל תרחמו עליי, אין צורך. ברוך השם המחלה עברה והבראתי.
עד לפני חודש ביטוח לאומי הכיר בי כנכה. קיבלתי מדי חודש קצבת נכות וניידות, ובסכום החודשי שקיבלתי נעזרו הוריי כדי לספק לי את כל צרכיי, החל מעזרה צמודה של אמא שלא עובדת מאז שחליתי וכלה בטיפולים רפואיים שאני עדיין נזקקת להם עקב המצב.
לפני חודש לערך ביטוח לאומי החליט שאני כבר לא נכה, והפסיק לשלם לי את קצבאות הנכות והניידות.

מה אני אגיד לכם... הלוואי והאבחנה הייתה נכונה. אבל נשבעת לכם שהרגל שנקטעה לא חזרה. בחיי! כל בוקר אני בודקת אם היא שם אבל היא לא. נכה על פי הגדרה הוא מי שלוקה בחוסר יכולת לבצע פעולה באופן המקובל כנורמאלי אצל האדם כתוצאה מחבלה, תאונה או מחלה, נכות היא בדרך כלל תוצאה של ליקוי אנטומי, פיסיולוגי או מנטאלי מאחר ורגלי קטועה יש לי קושי לבצע פעולות שונות ללא עזרה.
תסכימו איתי שאני כלולה בהגדרה של הנכה. בביטוח לאומי החליטו, שבגלל שאני מנסה לחיות כמו כל נערה אחרת בגילי, הולכת לבית ספר רגיל ומבלה עם חברות, אני לא נכה.
שני רופאים, פרופסור א. לרנר מ.ר. 12677 ופרופסור ר. בריק מ.ר 13937! , חתמו על דחיית הנכות שלי. הם טוענים שאני 100% בריאה. מעניין אם היו חותמים בכזו קלילות גם על דחייה של נכות לבת שלהם.

אני מתכננת להלחם במוסד לביטוח לאומי, ואני אדאג להחזיר לעצמי את ההגדרה "נכה", כי רצה הגורל וכזו אני ולא בגלל שאני מנסה "לעבוד על המערכת" או "לחיות מכספי המדינה". אני נכה! ואני גאה בזה כי זה מה שאני. אבל כדי לחיות בכבוד אני צריכה הכרה בכבוד הזה.
כדי להילחם במוסד לביטוח לאומי אני צריכה הרבה כוח והרבה סבלנות, וגם הרבה תמיכה.

אשמח אם תפיצו את המכתב שלי לכל מכריכם, כדי שאוכל לקבל גב תומך מאזרחי המדינה, המדינה שלא דואגת לנכים.

השאלה שלנו היא מדוע היא צריכה לעבור תקשורת בשביל לקבל את הזכויות   שלה ?

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד