כניסה לחברים רשומים

 
אהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד
עמותת אהבה
צור קשר

אקי"ם בכנס יור ועד הורים ארצי לחינוך מיוחד 2008

 

בס"ד

 
ארגון הנכים בישראל המיוחד הוזמן בתאריך 20/11/08, להשתתף בכנס יו"ר וועדי הורים ארצי לחינוך המיוחד באקים.
הכנס היה בהשתתפות השרה יולי תמיר והתקיים בבית אקי"ם תל אביב. את הנכס הנחתה סמנכ"ל אקים הגב' רות דיין .
בחלק הראשון של הערב נשאו דברים יו"ר ועדת חינוך בכנסת הרב מלכיאור, יו"ר אקי"ם מר ראובן סמואל ושרת החינוך יולי תמיר. 
בחלק השני של הערב נשאו דברים מנכ"ל אקי"ם מר יוסי מלכה, יו"ר סניף אקי"ם במודיעין מר שחר מיאון , ומנכ"ל ארגון הנכים בישראל המיוחד ויו"ר מטה מאבק הורים הגב' דפנה אזרזר .
   

פתח בדברים כבוד הרב מלכיאור שדיבר על נושאים רבים בהם טיפלה ועדת החינוך בכנסת הקשורים לחינוך המיוחד. הוא הדגיש בדבריו את הכעס הגדול ביחס לנושא הסייעות האישיות.

 
יו"ר אקים מר סמואל, הודה לכל ההורים ולארגונים שהגיעו מכל הארץ לכנס, הוא ביקש מההורים לקחת כדוגמא את מאבק הסייעות האישיות ולללמוד מתוצאותיו, לחבור יחדיו למאבקים ולהמשיך בעשייה.
 
הגב' השרה יולי תמיר הדגישה בדבריה את שיתוף הפעולה בין אקי"ם למשרד החינוך בכל הסוגיות שהיו בהם בעיות, בין הייתר גם סוגיית הסייעות האישיות. השרה אישרה שוועדת דורנר אכן עומדת בימים הקרובים להגיש לה את מסקנותיה שהן מאוד מפתיעות ביחס להורים ונותנת את הכלים ואת הקריטריונים לסייעות אישיות לילדים בחינוך המיוחד.
 
מר יוסי מלכה מנכ"ל אקים שחבר בוועדת דורנר הרחיב מעט את היריעה והפתיע את ההורים כשאמר שאחת ממסקנות הוועדה (המפתיעות) שלהורים תנתן זכות וטו בקשר לסייעת כלומר ועדת דורנר מכירה בזכות ההורים לדרוש את הסייעת האישית בהתאם לכלים מסויימים שיונחו בקרוב יחד עם מסקנות הוועדה.     
 
שחר מיאון יור אקי"ם ממודעין סיפר על המאבק שלו בעניין ביטול וקיצוץ שעות לימוד בחינוך המיוחד, מהכנסת  לבג"צ ועד להבנות שהגיעו עם משרד החינוך.
 
הגב דפנה אזרזר מנכ"ל ארגון הנכים בישראל המיוחד סיפרה על המאבק להחזרת הסייעות האישיות על ההפגנה הרבתית שהיתה ליד ביתה של שרת החינוך , על השכנים והאמפטיה שנוצרה , על ההמנון " מי נכה יותר ממני " ששכניה של השרה כבר יודעים לשיר,,  על  ההסכם שהגענו אליו , וגם במקביל לפסק דין שקיבל גושפנקא על החזרת הסייעות.
 
בסוף הערב ניתנה אפשרות להורים הרבים שהיו לשאול שאלות ולקבל תשובות משביעות רצון. ניתנה הבטחה של שילוב ידיים במאבקים הבאים.
 
בכנס הרמנו קריאה לשיתוף פעולה של כל הילדים עם כל הנכויות כולם והוריהם ללא יוצא מן  הכלל!! נאמר לכולם שגם אקי"ם כארגון מייצג את כלל ילדי ישראל הנכים !!! יחד אתנו ,,            
 
אתם מוזמנים להרשם לאתר
ברוכים הבאים
את כל הערב הנחתה בגאון ובצורה מפתיעה עוד ' רות דיין מדר סמנכלית אקי"ם
 
 
   מר יוסי מלכה מנכ"ל אקים ולידו שרת החינוך השרה יולי תמיר
 
  ההורים מקשיבים לדברי השרה
 
 
בסיום, ההורים יצאו בהרגשה טובה.
הערב היה מוצלח למעלה מעל המשוער
תודה לארגון אקים. 
 
 
 
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד